![](https://simmaxiapoliton.gr/wp-content/uploads/2023/02/simmaxia_politon_nanopoulos_mporsi_maria_mobile.gr_-1024x512.jpg)
Η Μαρία έχει γεννηθεί στο Σοφικό σε μια μεγάλη οικογένεια με 6 αδέλφια στο σύνολο. Έχει μια κόρη 21 χρόνων , είναι παντρεμένη με τον Κωσταντίνο Τσάγρη επιχειρηματία στο Νομό Κορινθίας και έχουν αποκτήσει ένα κοριτσάκι 6 χρόνων την Ελένη. Δουλεύει από την ηλικία των 15 ετων και τα τελευταία χρόνια ασχολείται με την ζαχαροπλαστική και με την οικογενειακή επιχείρηση – μεταφορές σε όλη την Ελλάδα. Είναι πρόεδρος στο σύλλογο γονέων και κηδεμόνων Δημοτικού και Νηπιαγωγείου Εξαμιλίων. Ασχολείται με αρκετές δράσεις που αφορούν ανθρώπους που έχουν ανάγκη πραγματική.