![](https://simmaxiapoliton.gr/wp-content/uploads/2023/08/ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΗΣ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ-1024x1021.jpg)
Ο Παναγιώτης κατάγεται από τον Αγ. Βασίλειο , είναι απόφοιτος Τμήματος Φυσικής των Θετικών Επιστημών του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών με κατεύθυνση τον τομέα της Φυσικής Μετεωρολογίας και Περιβάλλοντος. Είναι έγγαμος , εργάζεται στον τομέα της εφοδιαστικής αλυσίδας Η αγάπη για τον τόπο του τον καθοδηγεί να ασχοληθεί με τα κοινά ως υποψήφιος για πρώτη φορά με στόχο την εξέλιξη και τη διατήρηση της παράδοσης του τόπου του .